NE ARAMIŞTINIZ?

Tekstil Üssü BUTTİM’e ‘Ticari Safari’ Dopingi
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Ticari Safari Projesi kapsamında Bursa’ya gelen 100 iş insanını, BUTTİM Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi’nde Bursalı firmalarla buluşturdu.
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Ticari Safari Projesi kapsamında Bursa’ya gelen 100 iş insanını, BUTTİM Uluslararası Tekstil ve Ticaret Merkezi’nde Bursalı firmalarla buluşturdu.

Asırlara dayanan bir tekstil geleneğini taşıyan Bursa, BTSO liderliğinde sektörün uluslararası alandaki gücüne güç katan çalışmalara ev sahipliği yapmaya devam ediyor. BTSO, Ekonomi Bakanlığı destekleriyle hayata geçirdiği Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme (Ur-Ge) Projesi kapsamında tekstil sektöründeki alım heyeti organizasyonuna bir yenisini daha ekledi. 2 gün boyunca 26 ülkeden yaklaşık 200 iş insanını Bursa’da ağırlayan BTSO, ayrıca Ticari Safari Projesi kapsamında yabancı firmaları, BUTTİM’de faaliyet gösteren firmalarla da buluşturdu. BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tiryaki ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan yaklaşık 100 firma temsilcisine, ilk olarak 1996 yılından bu yana hizmet veren, bin 700’e yakın işyerinin bulunduğu merkez hakkında brifing verildi. Heyet, ardından iş merkezlerini gezerek, merkezdeki firmalarla ticari görüşmeler gerçekleştirdi.

“İHRACAT ODAKLI BÜYÜME HEDEFLİYORUZ”

BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, tekstil sektöründe geçmişten gelen tecrübesiyle öncü olan Bursa’nın sektördeki gücünü artırmayı hedeflediklerini söyledi. Sektör temsilcilerinin dış ticaret hacmini artırmak için hayata geçirdikleri Ticari Safari Projesi’nin ihracata büyük katkı sağladığını söyleyen İsmail Kuş, “Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz alım heyeti organizasyonlarıyla 80’i aşkın ülkeden 10 bin kişiye ulaşan alım heyetlerini üyelerimizle buluşturduk. BURTEX kurumsal kimliği adı altında ev tekstili sektöründe düzenlediğimiz alım heyeti organizasyonunun da firmalarımıza önemli katkılar sunacağına inanıyorum” dedi.

“KÜRESEL ARENADA BOY GÖSTERMELİYİZ”

BTSO olarak tekstilin en önemli merkezlerinden biri olarak kabul edilen BUTTİM’e değer katan adımlar atmaya devam ettiklerini kaydeden İsmail Kuş, “Geçtiğimiz sene eylül ayında olduğu gibi bu yıl da bölgemizi hareketlendiren alım heyeti organizasyonu düzenlemeye devam ediyoruz. Hedefimiz, sektördeki firmalarımızın küresel arenada etkili bir oyuncu olmalarını sağlamak. BUTTİM’de gerçekleşen bu ikili iş görüşmeleri de firmalarımızın yeni iş bağlantıları kurmalarını sağlayacaktır. Kentimizin ve ülkemizin kalkınmasına liderlik eden çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. 

BUTTİM’İN DÜNYAYA AÇILMASINI İSTİYORUZ

BUTTİM Yönetim Kurulu Başkanı Ali Tiryaki, merkezin Türkiye tekstil sektörünün kalbinin attığı en önemli ticaret bölgelerinden birisi olduğunu söyledi. BUTTİM’in kent ve ülke ekonomisine büyük güç kattığını dile getiren Tiryaki, bölgenin yüzlerce markanın kümelendiği bir merkez olduğunu vurguladı. Ticari Safari Projesi kapsamında alım heyetlerini BUTTİM’e getirmesini sağlayan BTSO’ya teşekkür eden Tiryaki, “Uluslararası tekstil ve ticaret merkezi olan bölgemizde firmalarımızın ihracatını artıran ve marka kimliğini güçlendiren çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bursa iş dünyamızın çatı kuruluşu olan BTSO’nun bu konuda bölgemize önemli destekleri var. Bölgemizdeki dış ticaret hacmini artıran bu adımlar, firmalarımıza büyük moral verdi. ‘Bursa Büyürse Türkiye Büyür’ vizyonuyla çalışmalarını sürdüren BTSO’ya desteklerinden dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

BURSA’NIN KALİTESİ DÜNYA STANDARTLARINDA

BUTTİM’de incelemelerde bulunan Rus iş dünyası temsilcileri de Bursalı firmaların ürünlerini ve üretim sahalarını yakından görme imkânı yakaladıklarını söyledi. Rusya iş dünyası temsilcilerinden Alevtina Shcherbakova, Bursa ürünlerinin kalitesinden oldukça memnun olduğunu ifade ederek, “Organizasyon bizim için oldukça büyük bir anlam taşıyor. Bursa’nın kalitesi dünya standartlarında. Umarım bu görüşmeler iş bağlantılarını daha da güçlendirecektir” dedi. KKTC’den gelen işadamı Ilgaz Toros ise Bursa ile uzun yıllardır ticaret yaptığını ifade ederek, “Tekstil sektöründe Bursa’nın kalitesinden memnunuz. Bursa programımız da oldukça faydalı geçti” ifadelerini kullandı
  • BURTEX Bursa Tekstil Kümesi
  • BURTEX Bursa Tekstil Kümesi
Tekstil Üssü BUTTİM’e ‘Ticari Safari’ Dopingi
Tekstil Üssü BUTTİM’e ‘Ticari Safari’ Dopingi